نمایش مطلب

خبرهای جدید دنیای مجازی

 

یوتیوب در نسخه بروز رسانی شده خود روش‌هایی برای دانلود ویدئو را به کاربران پیشنهاد می کند.

خبرهای جدید از شرکت یوتیوب حاکی از آن است که این شرکت بزرگ قصد دارد در نسخه جدید موتور جستجوی ویدئویی خود گزینه‌هایی را برای دانلود ویدئوهای خود اضافه کند.

با توجه به فروش تعداد ۲۰۶ میلیون دستگاه از گوشی‌های موبایل  هوشمند هوآوی در سال 2018، به نظر می‌رسد این شرکت به جایگاه دوم سطح جهانی راضی نیست و هدفی بزرگ‌ تر را برای خود تعریف کرده است. بر اساس آمار به دست آمده از شرکت بین المللی IDC، با فروش ۵۲.۲ میلیون دستگاه تنها در سه ماهه سوم سال 2018 تبدیل شدن به بزرگترین تولید کننده گوشی‌های هوشمند جهان هدفی دور از دسترس برای هوآوی نخواهد بود .

رئیس مرکزعملیات سایبری پلیس فتا گفت :بهتر است کاربران محصولات اپلApple و گوشی‌های آیفون؛ نرم افزار فیس تایم (face time) را غیر فعال کنند. در غیر این صورت اطلاعاتشان در دسترس افراد سودجو قرار می گیرد و حریم خصوصی شان نقض می شود.

صدها نفر خواستار توقف فعالیت "پیام رسان کودکان" شدند

امروز جمع کثیری از فعالان حقوق کودک در نامه ای سرگشاده به مارک زاکربرگ خواهان  این شدند که پیام رسان کودکان فیسبوک هر چه سریعتر به وضعیت "غیرفعال" در بیاید یا حداقل فضایی امن برای کودکان ایجاد کند. این در حالی است که شرکت فیسبوک بارها مدعی شده که فضای فیسبوک بسیار امن است و هیچ مشکلی ندارد. 

به گزارش گاردین، بررسی های انجام شده روی رسانه های انگلیسی نشان می دهد، طی سال های اخیر آمار نوجوانانی که در رسانه های اجتماعی و فضای مجازی مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند، افزایش یافته است.

بررسی ها حاکی از آن است، شمار نوجوانان ۱۲ تا ۱۵ سالی که در رسانه های اجتماعی مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند، سال ۲۰۱۶ برابر ۲ درصد بوده و این رقم سال ۲۰۱۷ به ۹ درصد رسیده است.

وزیر ارتباطات گفت:
درباره  پیام رسان تلگرام باید دستگاه قضایی تصمیم ‌گیری کند و آخرین اظهارنظری هم که ما در رابطه با آن شنیدیم این بود که دادستانی اعلام کرد که علل فیلترینگ هنوز برطرف نشده تا بخواهیم رفع فیلتر کنیم.
به لحاظ تکنولوژیک تاکنون چهار، پنج مدل آزمایشی و پیاده‌سازی شده از رمزارز وجود دارد و تصمیم‌گیری در این حوزه برای فعالیت آنها با بانک مرکزی است.