نمایش مطلب

گوشی های جدید موبایل

گوشی های جدید موبایل

پرفروش ترین گوشی  موبایل سال 2019 معرفی شد

بر اساس گزارش جدید شرکت تحقیقاتی Omdia، آیفون XR پرفروش ترین گوشی سال 2019 بوده و رقیب اصلی خود یعنی آیفون 11 را با 9 میلیون واحد صادرات بیشتر پشت سر گذاشته است.

پس از آنها گوشی سامسونگ گلکسی A10، گلکسی A50 و گلکسی A20 سامسونگ به ترتیب رتبه های سوم تا پنجم جدول را به خود اختصاص دادند.

عوارض ۵۰% درصدی کسب‌ و کارهای ایرانی برای تبلیغ در گوگل

پیشنهاد دریافت عوارض از اشخاص حقیقی و حقوقی تبلیغ دهنده در پلتفرم‌های خارجی نظیر گوگل از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس در کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹ مطرح شده است. 

این پیشنهاد در واقع می‌گوید ۵۰ درصد هزینه تبلیغات در گوگل باید به حساب خزانه‌داری دولت به عنوان عوارض واریز شود.

تست سرعت 5G روی گوشی گلکسی S20 اولترا

سرعت دانلود این گوشی موبایل 1.94 گیگابیت بر ثانیه و آپلود نیز 58.7 مگابیت بر ثانیه است

معاون وزیر ارتباطات: اجازه افزایش قیمت رابه اپراتور های موبایل نمی دهیم

معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه اجازه افزایش قیمت رابه اپراتورهای موبایل نمی دهیم، گفت: توانسته ایم یک بازار ۵ میلیونی ایجاد کنیم اما هم اکنون ۵۵ در صد بازار به دست مخابرات است.

کاغذی با قابلیت اتصال به اینترنت ساخته شد

محققان ژاپنی یک کاغذ با قابلیت اتصال به اینترنت ابداع کرده اند که می تواند اطلاعات را به طور بی سیم به دستگاه های مختلف منتقل کند.

نگاهی به پیشرفت تکنولوژی طی 20 سال

ابرکامپیوتر IBM ASCII White را که با قدرت گرافیکی ۱۲.۳ ترافلاپس در سال ۲۰۰۱ به بهره‌برداری رسید و ساخت آن ۱۱۰ میلیون دلار خرج برد.

‌‌ ایکس باکس سری ایکس که مایکروسافت روز گذشته تایید کرد که ۱۲ ترافلاپس قدرت گرافیکی دارد. این کنسول که در تعطیلات سال نو میلادی عرضه می‌شود، احتمالا قیمتی نزدیک به ۵۰۰ دلار خواهد داشت!

احتمال افزایش قیمت گوشی‌ های موبایل سامسونگ در پی شیوع ویروس کرونا

 چند هفته پیش اعلام شده بود که با وجود شیوع ویروس کرونا، کارخانه تولید تراشه سامسونگ در شی‌آن چین در حال تولید در اندازه تمام ظرفیت خود است. اما گزارش‌های جدید حاکی از آنست که مشکلات عرضه ممکن است به‌زودی در تمامی بخش‎های بازار از جمله لوازم الکترونیکی مصرف و موبایل نیز ظاهر شود.

 شرکت سامسونگ و دیگر شرکت‌ها که تولید آنها در داخل کشورویتنام انجام می‌گیرد، ممکن است با کمبود عرضه مواجه شوند، چرا که شیوع ویروس کرونا تأمین مواد اولیه و دسترسی به آن از چین را بسیار دشوارتر کرده است

لازم است بدانیم دیگر کمتر شرکتی حاضر به ساخت گوشی موبایل تک سیم کارت میباشد و احتمال تمایل شرکت ها برای گوشی های 3 یا 4 سیم کارته هم میباشد که البته از یه نظر سود شرکت هارو برای فروش گوشی کم میکند و از طرفی زیاد میکند

برای مثال گسی که 4 یا 3 سیم کارت دارد 2 عدد گوشی آیفون میخرد ولی وقتی گوشی 3 سیم کارته باشد یک عدد میخرد

و از طرف دیگر شرکتی که زودتر اقدام به تولید گوشی 3 یا 4 سیم کارته کند موج توجه و خرید را سمت خود جلب میکند