الو خط
نمایش مطلب

سیم‌کارت و گوشی موبایل

سیم کارت و گوشی موبایل

123456 دیگر ناامن ترین پسورد جهان نیست!

پایان هر سال میلادی کمپانی‌ های امنیتی لیست بدترین رمزهای عبور کاربران که هک شده است را منتشر می‌کنند و پس از چند سال شاهد این هستیم که 123456 دیگر محبوب‌ترین رمز ناامن در بین مردم نیست

اما اگر فکر می‌کنید مردم در سال 2019 آگاهی بیشتری پیدا کرده‌اند باید ناامیدتان کنیم چرا که لقب ناامن ترین پسورد محبوب به 12345 رسیده است. این رمز در 2 سال گذشته رتبه پنجم را به خود اختصاص داده بود

فهرست 10 پسورد ناامن سال 2019:

12345

123456

123456789

test1

password

12345678

zinch

g_czechout

asdf

qwerty

سود شیائومی از ردمی K30؛ تقریبا هیچ!

به گفته یک تحلیلگر چینی هزینه ساخت گوشی ردمی K30 شیائومی نسخه 5G با 64 گیگابایت حافظه داخلی و 6 گیگابایت رم حدود 250 دلار است و شیائومی این گوشی را در بازار با قیمت 285 دلار می‌فروشد. البته این قیمت شامل هزینه‌ های تحقیق و توسعه، مونتاژ و هزینه‌های پس از فروش نمی‌شود

نسخه جدید کروم را نصب نکنید!

برخی توسعه دهندگان اپلیکیشن ها به گوگل هشدار داده اند که کروم ۷۹ به علت آسیب پذیری خاصی که دارد داده های کاربران را پاک و برنامه های موبایلی را بازتنظیم کرده و اطلاعات آنها را پاک می کند.

گوگل این مشکل را تایید کرده است. این مرورگر به علت هشدار دادن به کاربران در مورد احتمال سرقت شدن کلمات عبور آنها در روزهای اخیر مورد توجه قرار گرفته بود.

توضیحات مایکروسافت در مورد کنسول بازی جدید

مایکروسافت هنوز قیمت این کنسول بازی جدید را اعلام نکرده، ولی تایید کرده که دقت نمایش تصویر از طریق کنسول یادشده به ۸K می رسد و از پخش ۱۲۰ فریم در ثانیه پشتیبانی می کند.

کنسول اسکارلت دارای ۱۲ پردازنده گرافیکی است که دو برابر کنسول ایکس باکس وان است. رم این کنسول بازی ۱۶ گیگابایتی و از نوع GDDR6 است. استفاده از حافظه اس اس دی در این کنسول باعث افزایش سرعت آن می شود.

مایکروسافت وعده داده که سرعت اجرای بازی های مختلف بر روی کنسول جدید تا ۴۰ درصد بیشتر از کنسول های قبلی این شرکت خواهد بود.

جنگ ترکیه و گوگل بالا گرفت!

«نهاد تنظیم رقابت در ترکیه» اخیرا تغییرات اعمال شده توسط گوگل در قرارداد همکاری‌اش با عرضه‌کنندگان تُرک گوشی‌های اندرویدی را رد کرد.

همین موضوع باعث شد خشم گوگل برانگیخته شود و امروز طی بیانیه ای تاکید کرده که از این پس قادر به پشتیبانی گوشی‌های اندرویدی جدیدی که توسط شرکای تُرکش عرضه شده، نیست.

این بدان معناست خبری از گوگل پلی؛ یوتوب و سایر نرم افزارهای پیش فرض گوگل روی گوشی های جدید ترک ها نخواهد بود

چه زمانی برای پست گذاشتن در اینستاگرام مناسب است؟

طبق آمارهای جهانی رفتار افراد در همه روزهای هفته تقریبا مشابه هم است ولی بهترین روز برای گرفتن بیشترین تأثیر از پست‌های اینستاگرام روز اول هفته (در ایران: شنبه) است.

همچنین می‌توان گفت که بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام بعد از ظهر در روزهای وسط هفته و حدود ساعت ۳ تا ۴ بعد از ظهر خواهد بود

 


برچسب ها :