نمایش مطلب

 قرارداد همکاری ایرانسل با پرسپولیس و استقلال

 

اولین اجلاس ملی پیشرفت و راهکارهای رفع موانع تحقق حقوق شهروندی با حضور اکثر اعضای کابینه دولت دوازدهم برگزار شد.

وزیر ارتباطات در این اجلاس که با حضور رئیس جمهور برگزار شد گردش آزاد اطلاعات و شفافیت در نظام اداری، ایجاد فرصت‌های برابر شغلی برای جوانان، تحقق دولت همراه و فساد و کاهش هزینه‌های مردم در مراجعه به دستگاه‌های اجرایی را از جمله اقدامات این وزارت‌خانه در حفظ حقوق شهروندی بیان کرد.

آذری جهرمی ارتباطات و اطلاعات را ابزار مناسبی برای رسیدن به اهداف مندرج در منشور حقوق شهروندی همچون شفاف سازی اطلاعات و اجرای عدالت اجتماعی، صیانت از حقوق خانواده، ایجاد اعتماد عمومی و پرهیز از تبعیض جنسیتی عنوان کرد.

جهرمی که ایجاد شغل برای جوانان بدون در نظر گرفتن قومیت و جنسیت را از برنامه‌های این وزارت‌خانه عنوان کرده است، آن را موجب تسهیل در ارائه خدمات، کاهش مراجعه مردم به ادارات و دستگاه‌های اجرایی و کاهش تصادفات و هزینه سرانه سلامت بیان کرد.

وی توسعه سرویس‌های بومی و توسعه سواد رسانه، پالایش هوشمند، تعامل با سرویس‌دهندگان بین‌المللی، طرح اینترنت کودکان برای کاهش آفات فضای مجازی و توجه به حل مشکلات روستایی را از جمله برنامه‌های جدی وزارت ارتباطات عنوان کرده است که برای حل و فصل مشکلات حقوقی آن گروهی از حقوق‌دانان برجسته در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تشکیل شده تا راهکارهای مناسب و موثر ارائه کنند.