نمایش مطلب

تماس صوتی تلگرام 

محمود واعظی ، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پی فعال شدن تماس صوتی تلگرام اعلام کرد که این قابلیت با مجوز وزارت ارتباطات فعال گشته است و در خصوص برقراری تماس صوتی رایگان تلگرام گفت : فعال شدن تماس صوتی رایگان تلگرام با مجوز وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات صورت گرفته و اگر مشکلی در این زمینه وجود داشت ، این قابلیت راه ‌اندازی نمی‌ شد.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد شبکه ‌های اجتماعی و اپلیکیشن ‌های پیام‌ رسان گفت: نگاه دولت به شبکه ‌های اجتماعی این گونه است که تا جایی که مردم از آن استفاده درست نمایند ، وجود آنها مشکلی را در پی ندارد. اگر شبکه ‌های دانش ‌بنیان ایرانی خودشان شبکه‌ های اجتماعی به وجود بیاورند که با استقبال مردم رو به‌ رو شده و مورد استفاده آنها باشد ، کار مناسبی است چون که با راه ‌اندازی شبکه‌ های اجتماعی داخلی ، اطلاعات مردم ایران در خارج از کشور مورد استفاده قرار نمی ‌گیرد.

 

واعظی در خصوص نظارت دستگاه ‌های امنیتی بر شبکه ‌های اجتماعی گفت: برای دستگاه‌ های نظارتی و امنیتی بین شبکه ‌های اجتماعی داخلی و خارجی تفاوتی وجود ندارد و این دستگاه‌ ها بر روی همه‌ شبکه ‌های اجتماعی و پیام ‌رسان ‌ها نظارت می نمایند. طبق گفته‌ وزیر ارتباطات ، شبکه ‌های اجتماعی داخلی اطلاعات مردم را در داخل کشور حفظ می نمایند و تلاش دولت نیز برای حفاظت از حریم خصوصی مردم می باشد و استفاده از شبکه‌ های خارجی نسبت به شبکه‌ های داخلی مصرف دو برابری اینترنت در پی دارد.

 

تماس رایگان صوتی تلگرام برای کاربران ایرانی در روز جمعه ۲۵ فروردین ۱۳۹۶ برای کاربران اینترنت همراه سه اپراتورهمراه اول ، ایرانسل و رایتل فعال گردید